Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Praten/kletsen over andere dingen in het leven
Gullwing

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Gullwing »

Op verzoek van Jurgen onze admin heb ik een reactie gestuurd naar de heer Weekers met afschrift naar de heer Bashir van de SP die zich heeft ingespannen voor de oldtimerliefhebber en de branche.
Ik schrik nu een beetje van het minder parlementaire taalgebruik, ik laat het echter wel staan.
Het kan geen kwaad enige emotie te laten doorklinken in reacties, mensen zijn boos over zoveel domheid.



Geachte heer Weekers,

Jammer dat u zich door de BOVAG gek hebt laten maken met het doldrieste plan MRB te gaan heffen op nog niet zo heel oude oldtimers.
Er zijn in Nederland 100.000 eigenaren van voertuigen die 25 jaar of ouder zijn.
Daarvan vallen de motorfietsen al af voor uw plan
Die betalen maximaal 120 euro per jaar wanneer hun belastingvrije status vervalt.
Vrachtwagens zullen massaal geschorst worden omdat de MRB gewoon te duur is.

Dan blijven er 90.000 eigenaren over met een of meerdere personenauto's die 25 jaar en ouder zijn.
Neem aan dat de helft van die eigenaren 1 auto aanmeldt voor MRB, meer zullen het er niet zijn.
Dan ontvangt u 22,5 miljoen MRB voor de auto's plus 840.000 euro voor 7000 motorfietsen.
Van mij ontvangt u niets meer. Mijn motorfiets krijgt een buitenlands kenteken.
Ik heb een tweede domicilie net over de grens.
Van mijn auto's met Nederlands kenteken laat ik het kenteken afstempelen voor export. Ik rij er toch niet meer mee.
U heeft in een keer de liefhebberij van 100.000 mensen die graag vervoermiddelen uit een lang vervlogen tijd
koesteren om zeep geholpen.
Daarnaast heeft u uiterst effectief flink wat vooral oudere vakmensen richting WW geduwd en veel bedrijven al dan niet door faillissement gesloten.
Maakt niet uit hoor binnen 6 maanden overschrijdt Nederland de 10% grens voor de werkeloosheid.
Die paar vakmensen vallen daarbij niet eens meer op.

U kunt fluiten naar de ingeboekte 153 miljoen euro die u deze autoliefhebbers nog even wilde afpersen.
Daarnaast kunt u verrekenbare verliezen van de handel tegemoet zien die hun voorraad in een keer
drastisch moeten afwaarderen. Dat gaat u ruim 400 miljoen euro kosten.
Voorts mist u de komende jaren flink wat BTW en belasting over inkomens van mensen die nu
werkeloos worden.
Vraag voor u met dit soort stompzinnige voorstellen komt eerst eens advies aan deskundigen die de
branche kennen. Dat is in dit geval niet de BOVAG, daar is geen enkel bedrijf dat zich met oldtimers
bezighoudt lid van.


Met vriendelijke groet,
MajikSimon
Silver Boarder
Silver Boarder
Berichten: 172
Lid geworden op: di apr 13, 2010 5:38 pm
Type wagen: 200E
Bouwjaar: 1992
Automaat: Nee
LPG: Nee
Locatie: Rotterdam

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door MajikSimon »

Marco Hof, van 500E, auto Motor youngtimer magazine etc zegt dit erover.
hij kan dit veel korter en treffender zeggen dan ikzelf :) dus ik citeer

" Auto Motor Youngtimer
Ik vind ook oprecht niet dat er gesproken moet worden over misbruik van de regels. Wetgeving is wetgeving, zo simpel is het. Berijders van een '84 190D hebben niets misdaan, maar houden zich - net zoals de trotse eigenaar van een E-Type - gewoon aan de wet."

En zo is het maar net vind ik, maar er is natuurlijk wel een groot verschil in gevoel tussen rijders van een 190D en een E type inmiddels , de laatste categorie voelt zich stukken meer en beter en zijn op hun gemak als echte liefhebbers, en de 190D rijders zijn meer aangeschoten wild en zo voelen ze zich inmiddels ook vaak, altijd in de verdediging. :oops:

@Gullwing, her en der wat stevige woordjes gebruikt maar de hele brief is netjes, heel correct hoor. Mooi zo.
Gullwing

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Gullwing »

@MajikSimon,

Jij schrijft ongeveer op hetzelfde moment exact wat mij ook stoort bij het verwijt dat eigenaren
die hun W124 en hun W201 misbruik maken van de wet. Dat doen ze niet.
De wetgever heeft niet voorzien dat er een fabrikant zou zijn die auto's maakt die zich ook na 25 jaar
volop kunnen meten met de nieuwste modellen.

Maak eens een proefrit in een frisse 300 turbodiesel en je zult verbaasd staan hoe goed die auto
meekomt in het dagelijks verkeer.

Inderdaad het ontwijken van belasting door multinationals middels Nederlandse brievenbusvestigingen is
een veel groter probleem. Voorlopig heeft meneer Weekers daar even geen tijd voor.
Hij is bezig met wat belangrijkers. De Nederlandse oldtimers MRB laten betalen.

Paul
Erik99

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Erik99 »

Ik kreeg zojuist ook een E-mail van J├╝rgen met de oproep om een mail naar Weekers te sturen.
Nee, dus.
Ten eerste omdat ik niet behoor tot de groep "oldtimerbezitter" dus de mail voor mij niet van toepassing is.
Maar ook omdat ik echt denk dat dit totaal geen zin heeft. Weekers leest die mails echt niet. Ze zullen hooguit door een van zijn medewerkers geteld worden. Maar ik zie hem echt nog niet naar de Tweede Kamer gaan om te vertellen dat hij maar afziet van zijn plannen omdat een aantal mensen hem een mailtje gestuurd heeft. Mensen die benadeeld worden door zijn plannen en dus zeer subjectief zijn in hun verhalen.
Bedrijven die verdwijnen? Who cares. Dit kabinet gooit 2500 gevangenismedewerkers op straat, 4000 medewerkers van het UWV, etc...., die gaan zich echt niet druk maken over een paar kleine garagebedrijven die misschien failliet gaan.
Hoe vervelend ik het ook vind voor degenen die nu MRB moeten gaan betalen, nu nog mailen is te weinig en te laat.
Frank de Alfaman

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Frank de Alfaman »

Ook ik heb gehoor gegeven aan de oproep om dhr Weekers te informeren omtrent de mogelijke gevolgen van zijn plannen.

Wij zijn sinds enkele jaren in het bezit van een Mercedes T1/Tn, een autotransporter. Makkelijk voor de hobby van meisje zoals zal blijken uit onze mail, dit is m:

Geachte heer Weekers,

Ik schrijf u deze email mede namens mijn vriendin. Graag maak ik u deelgenoot van onze zorgen omtrent het afschaffen van de mrb vrijstelling.

Wij zijn sinds enkele jaren in het bezit van een belastingvrije autotransporter (u weet wel, zo'n Mercedes? een zgn oprijwagen waarmee in zijn arbeidzaam leven gestrande auto's mee gerepatrieerd werden) Aangeschaft toen deze nog mrb plichtig was, van onze spaarcenten, met de bedoeling deze langere tijd te gebruiken voor de hobby:

De auto wordt namelijk door mijn vriendin gebruikt om haar trekpaard en klassieke koets van en naar evenementen te brengen.
Handig, de koets kan achter op de transporter getrokken worden en het paard in zn trailer erachter. Zo kunnen we met ├®├®n voertuigbeweging beiden op de plek van bestemming krijgen waar anders ofwel 2 separate ritten voor nodig zijn ofwel 1 rit met verschillende auto's en aanhangers.

De bezochte evenementen zijn veelal lokaal, vaak om ouden van dagen of verstandelijk gehandicapten een ontspannen middag te bezorgen, het kilometrage bedraagt gemiddeld dan ook nog geen duizend kilometer per jaar.

U begrijpt dat het voornemen om deze auto terug belastingplichtig te maken het eind van dit goedbedoeld vermaak zal zijn. Immers, het is een 2300 kilo zware auto op diesel brandstof die (ondanks het grijs kenteken waardoor provinciale opcenten niet afgedragen hoeven te worden) goed is voor ruim 1800 euro aan mrb op jaarbasis, dit voor slechts om en nabij 1000 kilometer!!
Onverantwoord dus wat ons betreft, en niet te vergoelijken onder de noemer 'hobby'.

Een eventuele verkoop van genoemde auto zal overigens niet eenvoudig zijn door het voornemen om deze wet te wijzigen en schorsen is ook niet aan de orde.

Zouden wij nu toch paard en koets op genoemde evenementen willen uitbrengen moet er een hele zware trekauto aangeschaft worden. (het Belgisch trekpaard waar wij over spreken weegt om en nabij duizend kilo)
Tel daar de - noodzakelijkerwijs robuuste- paardentrailer van pakweg 800 kilo bij op en u begrijpt dat dit niet veilig en verantwoord met een gemiddelde middenklasser vervoert kan en mag worden. Er moet dan dus gedacht worden aan een zware terrein auto of soortgelijk, terwijl nu haar dagelijkse auto een Smartje is, voor de woon-werk kilometers.

Ook hier zien wij geen voordeel met de beoogde wens om de uitstoot te reduceren, immers de oldtimer transporter rijdt slechts >1000kilometer per jaar (uitstoot nihil over 365 dagen), de Smart doet pakweg 8000 kilometer aan 1:19 gemiddeld (met katalysator uiteraard) en dit alles zou dan vervangen moeten worden voor een zware terrein auto die meest waarschijnlijk in de G-categorie valt qua verbruik en uitstoot...Voordeel voor het milieu? Nul. Nog los van het feit dat aanschaf en vaste kosten voor zo'n zware trekauto niet op te brengen zijn voor ons..

Nogmaals wil ik u met klem vragen een en ander opnieuw te bekijken, de door u beoogde extra inkomsten voorvloeiend uit deze maatregel zullen meer dan teniet gedaan worden doordat
a) vele oldtimer bezitters hun auto zullen verkopen of schorsen danwel slopen,
b) de oldtimer branche een definitieve nekslag wordt toegebracht waardoor bedrijven failliet zullen gaan en er voor hun werknemers uitkeringen aangevraagd zullen worden
en c) de handel in oldtimer onderdelen zo goed als tot stilstand komt waardoor er veel minder inkomsten uit btw heffing zullen komen...

Ons inziens is een omslagpunt gerelateerd aan het gereden jaarkilometrage een veel 'eerlijker' systeem. Zoals ook gehanteerd door assuradeuren waar het de oldtimer verzekering betreft, deze zijn veelal ook gelimiteerd, met een maximum van 3000 of 5000 kilometer per jaar.
Deze kilometrages zullen zeker voldoende zijn voor de oldtimer liefhebber die af en toe een evenement bezoekt of op zondagmiddag een ritje door de polder maakt terwijl de dagelijkse kilometers met een moderne milieu verantwoorde auto af worden gelegd.

Controle van de afgelegde kilometers kan mijns inziens gebeuren via a) de APK keuring en b) via de camera's boven de snelweg. (ziet men een oldtimer iedere dag omstreeks dezelfde tijd een bepaald punt passeren kan tot controle of steekproef overgegaan worden ?) Ongetwijfeld zijn hier eenvoudig afdoende oplossingen voor te vinden met de hedendaagse technologie.

Ik wens u veel wijsheid toe in deze beslissing.

Met vriendelijke groet, F. xxxxxxx


Grtz,fRank
Quinten

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Quinten »

Gullwing schreef:
Enig idee voor hoeveel miljard multinationals middels Nederlandse brievenbusvestigingen jaarlijks aan belasting ontwijken?

Ja hoor,.. net als 101 andere gekke belasting kronkels, ik zie dat apart van het mrb omdat als
je alle belastingzaken er bij gaat halen de hele mrb discussie zinloos maakt.
MajikSimon
Silver Boarder
Silver Boarder
Berichten: 172
Lid geworden op: di apr 13, 2010 5:38 pm
Type wagen: 200E
Bouwjaar: 1992
Automaat: Nee
LPG: Nee
Locatie: Rotterdam

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door MajikSimon »

Mooi om te lezen dat zoveel mensen de moeite nemen om een heel duidelijk verhaal te emailen.
De criticasters zeggen: zinloos, naief, dom, wordt niet gelezen,te laat, maakt niets uit?

Natuurlijk kan allemaal , je kan alles kapot relativeren, en niks doen.
Maar ik ben blij dat mensen het doen al is het maar voor hunzelf,
toch zal het indruk maken, daar ben ik zeker van.
Of het uitmaakt, zal de tijd leren..

Whatever you do will be insignificant, but it is very important that you do it....
Dutch

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Dutch »

Maakt niet uit hoor binnen 6 maanden overschrijdt Nederland de 10% grens voor de werkeloosheid.

Helaas zal ik vanaf dinsdag tot de door Gullwing bedoelde groep, gaan behoren.
Maak me niet al te veel zorgen, verwacht door mijn specialisatie in rotating technieken weer redelijk snel een andere job te vinden.
Wat ik hier mee wil zeggen, is dat het beleid van deze regering, inmiddels over zo ongeveer de hele linie van de beroepsbevolking aan het treffen is.
Ook de mensen die zich door hun specialisatie redelijk veilig dachten te achten, voor wat betreft werkzekerheid.

Heb niettemin toch de gevraagde mail verstuurd naar de heren politici.
Ook al verwacht ik hier niets van.
Onze door het volk verkozen kabinet met hierin de Heer Weekers, voelen zich niet bezwaard door de gevolgen van hun aktie's, en wat hier verder nog mogelijk zal uitvloeien.
Niettemin leven we in een democratie, en voel ik me hierom zeker verplicht te reageren op de snode plannen die de hoge heren uit hun hoed toveren.

Beste Quinten,

Niet 1 keer heb je iets zien schrijven over de totaal uit de hand gelopen misbruik van W124's en W201's waardoor een legale regeling helemaal op tilt kwam te staan.

Ik ben nog steeds niet zeker of ik me wel of niet aangevallen moet voelen door jouw mening.
Ik ben een door jouw beschreven "misbruiker"van deze regeling.
Rij gemiddeld 15000 km per jaar, met de TE, waar ik," nog meer misbruik", ook nog eens een LPG installatie hebt laten inbouwen.
Daarnaast rij ik ook nog met een Harley uit 2003 gemiddeld een 15000 km per jaar.
Ik denk bij elkaar opgeteld, toch nog een leuk stukje belasting die ik elk jaar weer buiten de MRB om af moet dragen.
Ben ik hierdoor een crimineel, als dit zo is, dan ben ik in de ogen van de PVV en de heer Teeven een stuk aangeschoten wild, die we snel moeten gaan opbergen, en dan de sleutel weg rapido weg gooien.

Ik heb al mijn hele 52 jarige leven in oudere auto's en motorfietsen rondgereden, omdat deze mij eenvoudig weg veel meer aanspreken dan moderne.
Van een (oude) Mustangs toendertijd trouwens nog een stuk jonger dan nu, tot een Harley Panhead 1200 FL uit 1951.
Ook met deze "echte klassieker", in jouw woorden probeerde ik zoveel mogelijk rond te rijden wanneer het weer dit toeliet, by the way, ik wil de dagen en de kilometers niet tellen die ik met k*t weer met deze bejaarde Harley hebt gereden.

Niet iedereen is financieel in staat een mooie E type uit 1970 te rijden, of wat mij betreft een Woody uit 194.
De prijzen voor dit soort voertuigen liggen voor de gewone man zover buiten bereik, dat er weinig anders overblijft dan de recentere auto's zoals een gemiddelde Amerikaan of in ons geval de W124.
De regering heeft ons deze legale manier van auto rijden geboden, dus waar is er dan sprake van misbruik???????
Laat er een groep mensen zijn die er om jouw woorden en menig maar eens te gebruiken zogenaamd misbruik van maken van deze regeling, waar ligt dan het probleem?????
Zijn deze mensen dan schuldig aan het feit dat de regering deze regeling ooit bedacht heeft????
Ik vind het erg kort gedacht van je, en je haalt een hele groep mensen naar beneden, die onze hobby, waar ook jij deel van uit maakt, graag op een betaalbare manier willen voortzetten.

Dit is mijn mening over de door jouw geuite mening.
In zover voel ik me er niet door aangesproken, en ben ik dus ook niet boos op je.
Het is tenslotte maar een mening, en God zij dank, zijn we in ieder geval daar ( nog ) vrij in.

Deze hobby van mij, hoop ik ondanks alles zo lang als het mij financieel mogelijk gehouden wordt, te blijven beoefenen.
Wanneer het zo gek wordt dat dit niet meer mogelijk zou zijn, gaat mijn gemiddeld mooie 1986TE terug naar die Heimat.
Ik zet hem dan op het adres van mijn vriendin, waar hij gerust 30 jaar worden mag, en zelfs tot aan die tijd niet zulke idioten bedragen moet kosten aan verzekering en belasting als hier in Nederland.

Maar goed dit alles is mijn mening.

Met vriendelijke groet,

Dutch. 8-)
Gullwing

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Gullwing »

Natuurlijk zijn die mailtjes mosterd na de maaltijd.
Natuurlijk interesseert het dit kabinet geen moer dat er nog een paar duizend werkelozen bijkomen.
Daar zijn ze al aan gewend. Sterker nog, er zijn plannen om nog eens 100.000 zorgmedewerkers op straat te zetten.
Dat tikt pas lekker aan, dan is de 10% grens voor werkeloosheid nog sneller gehaald dan ik gedacht had.

Het lijkt wel of de mensen onder de Haagse stolp volledig van de realiteit vervreemd zijn.
Je zult je baan maar verliezen in deze tijd waarin bedrijven veel moeite moeten doen om te overleven.
In deze tijd waarin je te maken hebt met beperkte WW rechten, waarin de bijstand steeds eerder in beeld komt.
Het gaat niet alleen om banen in de industrie die verloren gaan, de horeca maakt slechte tijden door, autobedrijven zien de verkoop nieuw inzakken met tientallen procenten etc.
De overheid saneert met harde hand en is ook verantwoordelijk voor verlies van tienduizenden banen.

De snel stijgende werkeloosheid naar voor Nederland ongekende proporties is het directe gevolg van het beleid dat door dit kabinet gevoerd wordt.
Het bizar lage consumenten vertrouwen is op dat van Griekenland na het laagste in de EU.
Dat kun je niet veranderen door lachend tegen burgers te zeggen dat ze meer computers en flatscreens moeten kopen.
Om de toestand te verbeteren is beleid nodig dat niet van dit kabinet kan komen. Hoe lang blijft u nog meneer Rutte?
MaxDamage
Junior Boarder
Junior Boarder
Berichten: 27
Lid geworden op: do sep 27, 2012 1:56 pm
Roepnaam: Edwin
Type wagen: 300D
Bouwjaar: 1985
Automaat: Ja
LPG: Nee
Opmerkingen / andere wagens.: W201 190E 2.0 LPG 1983
Locatie: Leeuwarden

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door MaxDamage »

Marius28 schreef:
Ik heb in maart 2009 2000,- inclusief transport betaald. Als ik er het eind van het jaar 1000,- voor krijg vond ik het wel prima
Ik zou het ook prima vinden, want hoeveel km heb je ermee gereden? Met slechts 10.000 km in totaal heb je netjes voordelig gereden met Ôé¼ 1000 afschrijving. Wellicht ben je voordeliger uit dan met een goede 2e hands auto zoals het gros van Nedereland doet. En je hebt wel een ster op je motorkap, toch?

Kijk deze 250CE eens? 6 pitter in lijn met 150 pk op LPG en automaat. Is van 1971. Wellicht gaat deze belastingvrij verder, of alleen de LPG toeslag betalen? Wie zal het zeggen ?
Met de 300D vanaf 01-2010 rond de 40.000, met de 190E vanaf 02-2009 rond de 20.000. (Heb even in Amsterdam gewerkt). 190E voor 800 uit Duitsland gehaald. Met de 190E voor 20 euro heen en weer op LPG a 0,67 c/L (op dit moment nog steeds bij de tinq.

Als de 40 jaar regeling in gaat dan is het misschien rendabel om de W124 voor bak en motor te slopen en in een W123 van 1976 te bouwen, of anders een 200cdi? Maar goed, het wordt dan wel heel oud rijden om maar geen mrb te hoeven betalen.
Gullwing

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Gullwing »

Weer heeft een MRB crimineel toegegeven dat hij de oldtimerregeling misbruikt. :evil:
Dit keer is Frank de Alfaman met zijn vriendin de schuldige, sorry Frank in de ogen van sommigen zijn jullie misbruikers en verantwoordelijk voor het verloren gaan van de bv status van jongere oldtimers.
Natuurlijk is dat onzin, jullie en vele anderen hebben de wet gewoon gerespecteerd.

Vergelijk de absurde belastingdruk oa middels de MRB eens met onze buurlanden.
In België betaal je voor een 200D en een 250D slechts 1/3 aan rijtaks wat de MRB in Nederland kost.
Het allermooiste is dat de Belg dat al heel erg veel vindt. :lol: :lol:

In Duitsland is de situatie nog gunstiger voor diesels die voorzien zijn van een oxykat.
Die oxykat mag ook later aangebracht zijn.
Duitsers voeren in tegenstelling tot Nederland wel een aktief milieubeleid op autogebied.
Voor een latere of reeds aangepaste diesel wordt rond 300 euro per jaar Strassensteuer betaald.
Rupsje nooitgenoeg in Nederland vraagt van de W124 bezitter inmiddels bedragen van 1400-1500 euro per jaar,
ieder jaar weer.

O ja de Fransen!
Wie pas nog in Frankrijk getanked heeft zal wel stijl achterover geslagen zijn van de brandstofprijs daar.Niet?
Toch hebben de Fransen hun voormalige wegenbelasting inmiddels in de prijs van de brandstof verwerkt.
Het aandeel belasting was zo laag dat het kon.Bij voordelige tankstations bij grote supermarkten is de prijs nauwelijks hoger dan in Nederland. Langs de autoroute wordt wel iets meer betaald.
Combi-Power

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Combi-Power »

Jaa mensen, het is te gek voor woorden allemaal. Ik heb een boel mailtjes gelezen van wat er richting de minister is gegaan....
....maar uiteindelijk, wie zijn er weer de spreekwoordelijke l.. ??
Gullwing

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Gullwing »

Dat is de automobilist en autoliefhebber die straks weer MRB mag betalen.
Het wordt nog erger wanneer meneer Weekers straks naar het gapende gat in de begroting kijkt dat het gevolg is
van zijn beleid.
Dan mogen de autobezitters middels een verhoging van de MRB of een andere belasting dat gat ook nog dichten.
Het hele kabinet vraagt zich af hoe het komt dat Nederlanders hun portemonnee met vijf handen vasthouden.
Hoe zou dat toch komen. :o :o :o
Combi-Power

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Combi-Power »

ja het is te gek voor woorden Paul, ik vindt een mail van een lid uit een andere club, en die schreef aan Meneer F.W(r)eekers of beter genoemd Freekers :lol: het volgende:
- heeft u wel gekeken naar de werkgelegenheid die de oldtimer hobbyisten te weeg brengen!
- En hoeveel geld er om gaat in die branche ik noem de spuiteieren, bekleders, handelaren/ bedrijven, enz enz enz. En dat dat een veelvoudige omzet is van die 153 die de Min-ister moet gaan binnen slepen!!!!!

Geweldig mocht hij al de moeite doen om het allemaal te lezen :!:

Mars.
Quinten

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Quinten »

Dutch schreef:
Ik ben nog steeds niet zeker of ik me wel of niet aangevallen moet voelen door jouw mening.
Ik ben een door jouw beschreven "misbruiker"van deze regeling.

Niemand hoeft zich persoonlijk aangevallen te voelen door mijn mening
anders zou je je zelf aangevallen moeten voelen door 96% van de Nederlanders die een mening hebben over
auto's en autorijden.
En doordat een net zo'n groot percentage van de autoclubs, auto-brancheorganisaties
en de politiek er ook zo over denken
is de huidige mrb vrij regeling in een kwaad daglicht komen te staan.

Onder een kleine groep W124 rijders zijn ook schrijnende gevallen zoals b.v. hanegem die een enorm bedrag voor een schitterende 230E heeft betaald en LPG heeft laten inbouwen, of de gene die altijd al wat met Mercedes had en b.v. na jaren W123 te hebben gereden de overstap maakten naar de W124.

Maar er is ook een hele grote groep die aan de keukentafel besloten om hun moderne voorwielaandrijver te verkopen en om puur fiscale redenen de overstap te maken op een Mercedes terwijl ze helemaal niets met het merk of de historie of met oudere auto's hebben.

Ik ben pisnijdig over de nieuwe plannen en heb ook verschillende mails naar de politiek gestuurd maar verzet mij ook tegen de staatsondermijning-verheerlijkings propaganda die ik op dit forum lees,..
Gebruikersavatar
Marcellus
Diamant Boarder
Diamant Boarder
Berichten: 1231
Lid geworden op: ma sep 12, 2011 3:23 pm
Roepnaam: Marcel
Type wagen: 280E
Bouwjaar: 1992
Automaat: Ja
LPG: Nee
Opmerkingen / andere wagens.: S212 - E 400 Estate Avantgarde / dec. 2014
Locatie: Amsterdam

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Marcellus »

Ach, hoe je het ook went of keert, het onevenredig grote aantal ge├»mporteerde W201 en W124 dieselmodellen uit '85 en '86 heeft de "oldtimer"-regeling die er was doen wankelen. Niet de Ford Granada's of Opel Records of BMW's E28 of Citro├½n CX'en of Fiat Ritmo's of Lancia Thema's of Volvo's enz. uit diezelfde periode.. Er is massaal gekozen door heel veel mensen om dagelijks goedkoop te gaan rijden in een Mercedes diesel uit '85 of '86. Dat werd door de ├®├®n vooral gedaan omdat het zo lekker goedkoop was, en door de ander omdat hij eindelijk, als liefhebber met kleine beurs, een leuke oude Mercedes kon permitteren met de regeling die er was. Hier in Amsterdam bijvoorbeeld zie je vooral goed hoe de oldtimerregeling gebruikt wordt om goedkoop te rijden in een W201 of W124. Echt negen van de tien exemplaren zijn belastingvrij, rijden op diesel, en zien er cosmetisch niet uit alsof er sprake is van een liefhebber.. Ik weet niet hoe dat verder in het land is met die verhoudingen.

En natuurlijk; er is/was een regeling die het mogelijk maakte om goedkoop in een Mercedes te gaan rijden, dus logisch dat mensen dat massaal zijn gaan doen, ieder om zijn eigen redenen. Die massaliteit heeft wel tot gevolg gehad dat de regeling nu misschien de nek omgedraaid wordt.
Gebruikersavatar
SanderDTCH
Diamant Boarder
Diamant Boarder
Berichten: 2994
Lid geworden op: do feb 17, 2011 9:41 pm
Roepnaam: Sander
Type wagen: 200D
Bouwjaar: 1986
Automaat: Nee
LPG: Nee
Opmerkingen / andere wagens.: Skoda Octavia 1.6TDI combi Greenline
Locatie: Prov. Zuid-Holland

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door SanderDTCH »

Dit topic maar even doorsturen naar Dhr weekers :grin:
Gebruikersavatar
Marcellus
Diamant Boarder
Diamant Boarder
Berichten: 1231
Lid geworden op: ma sep 12, 2011 3:23 pm
Roepnaam: Marcel
Type wagen: 280E
Bouwjaar: 1992
Automaat: Ja
LPG: Nee
Opmerkingen / andere wagens.: S212 - E 400 Estate Avantgarde / dec. 2014
Locatie: Amsterdam

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Marcellus »

200D 3.jpg
Gullwing schreef:Dat is het gevolg van die 40 jaar regel.
Liefhebbers gaan zoeken naar oudere diesels.
Gevolg meer vervuiling, deze generatie motoren rookt als een ketter.
Bij de 115 serie was er keus uit drie diesel motoren: 200D, 240D en 300D (5 cylinder)
Mispoes Paul ;) , W124 liefhebbers (die hier specifiek op dit W124-forum actief zijn) houden van de W124, en willen juist daar graag in rijden. Als mensen om de centen meteen over gaat naar iets dat weer lekker goedkoop is dan ben je geen echte W124 liefhebber in mijn ogen. Hoewel, je kunt all-round Mercedes-fan zijn en alle modellen mooi vinden. Maar het gaat om onze W124 hier.
MaxDamage
Junior Boarder
Junior Boarder
Berichten: 27
Lid geworden op: do sep 27, 2012 1:56 pm
Roepnaam: Edwin
Type wagen: 300D
Bouwjaar: 1985
Automaat: Ja
LPG: Nee
Opmerkingen / andere wagens.: W201 190E 2.0 LPG 1983
Locatie: Leeuwarden

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door MaxDamage »

Marcellus schreef: En natuurlijk; er is/was een regeling die het mogelijk maakte om goedkoop in een Mercedes te gaan rijden, dus logisch dat mensen dat massaal zijn gaan doen, ieder om zijn eigen redenen. Die massaliteit heeft wel tot gevolg gehad dat de regeling nu misschien de nek omgedraaid wordt.
Je kunt zeggen dat de W201 en W124 de oorzaak zijn, mijn mening is dat de regeling zoals die er staat gewoon niet klopt. Ze hadden moeten voorkomen dat deze auto's belastingvrij werden door de grens op vrijstelling op 1980 of iets dergelijks vast te zetten. Auto's gaan steeds langer mee, de politiek had zich beter moeten laten informeren. Zoals veel vaker voorkomt zijn ze veel te laat op de hoogte waardoor de schade door de burger wordt geleden.

Wees nou eerlijk mensen, de meesten hier hadden W124 nooit gekocht als de vrijstelling er niet was geweest.

Ik in ieder geval niet, al vind ik Mercedes prachtig en zal ook zeker als de vrijstelling komt te vervallen een C of E kopen. Maar ik hoef niet voor 1500 per jaar in een oude 300D rond te rijden.

Het is gewoon geen klassieker en de polititek is daar eindelijk achtergekomen.
Gebruikersavatar
Marcellus
Diamant Boarder
Diamant Boarder
Berichten: 1231
Lid geworden op: ma sep 12, 2011 3:23 pm
Roepnaam: Marcel
Type wagen: 280E
Bouwjaar: 1992
Automaat: Ja
LPG: Nee
Opmerkingen / andere wagens.: S212 - E 400 Estate Avantgarde / dec. 2014
Locatie: Amsterdam

Re: Oldtimers toch wegenbelasting betalen ?

Bericht door Marcellus »

MaxDamage schreef:Ik in ieder geval niet, al vind ik Mercedes prachtig en zal ook zeker als de vrijstelling komt te vervallen een C of E kopen. Maar ik hoef niet voor 1500 per jaar in een oude 300D rond te rijden.

Het is gewoon geen klassieker en de polititek is daar eindelijk achtergekomen.
Klopt wel wat je zegt vind ik, en het siert je dat je toegeeft waar het je om gaat. Dat mis ik hier nog wel eens.
Plaats reactie