Hoog stationair toerental

Alle techniek (mechanisch, elektronisch) zaken horen hier thuis.
Plaats reactie
StijnP87
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Berichten: 3
Lid geworden op: wo mei 31, 2023 10:12 am
Roepnaam: Stijn
Type wagen: E200 Cabriolet
Bouwjaar: 1996
Automaat: Ja
LPG: Nee
Opmerkingen / andere wagens.: W123 300TD Turbo

Hoog stationair toerental

Bericht door StijnP87 »

Dag iedereen,

Recent een mooie E200 Cabrio 1996 gekocht.
Motortype is M111.940

Heeft 6 jaar stil gestaan, dus gaat nog een volledig onderhoud krijgen. Alle filters en vloeistoffen gaan we vervangen incl. de olie van de automaat.

Rijdt heel goed, enkel merk ik een hoog stationair toerental na zowel start als wij warme motor.
Toerental draait rond 1500 à 2000 toeren in N. Bij D of R zakt dit een 500 toeren. Dan merk je ook dat de wagen echt wil vertrekken (logisch uiteraard).
Gaskabel stond nogal strak leek mij dus die hebben we al wat minder gezet. Dan zakt het toerental uiteraard, maar op een gegeven moment begint het toerental dan weer te fluctueren. (500 > 1000 > 500 > 1000 toeren in N)

Dingen die ik al gevonden heb op dit forum:
- OVP Relais
- Landa
- Vacu├╝mlek (al nagekeken, lijkt niet het geval)
- Gaskleppenhuis

Voor ik dure dingen zoals het gaskleppenhuis begin te vervangen... Wat denken jullie?
Is er nog iets wat volgens jullie nog aan de oorzaak kan liggen? Waar zouden jullie starten met de zoektocht?
1996 W124 E200 Cabrio
1985 W123 300TD Turbodiesel
StijnP87
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Berichten: 3
Lid geworden op: wo mei 31, 2023 10:12 am
Roepnaam: Stijn
Type wagen: E200 Cabriolet
Bouwjaar: 1996
Automaat: Ja
LPG: Nee
Opmerkingen / andere wagens.: W123 300TD Turbo

OPGELOST - Hoog stationair toerental

Bericht door StijnP87 »

Voor degene die het willen weten... Probleem lijkt opgelost!

Ik heb het gasklephuis proper gemaakt en terug geïnstalleerd. Draaide al iets mooier, maar nog niet helemaal top.

Dan had ik een youtube filmpje gevonden waarbij getoond werd hoe je de posities van de klep zichtzelf kon laten calibreren.

Kwam erop neer dat je het contact een 5 tal minuten laat opstaan, zonder de motor te starten... Ik was sceptisch, maar het leek te werken. Het probleem is opgelost!
1996 W124 E200 Cabrio
1985 W123 300TD Turbodiesel
Gebruikersavatar
Nico 43
Diamant Boarder
Diamant Boarder
Berichten: 2660
Lid geworden op: zo aug 19, 2012 7:44 pm
Roepnaam: Nico
Type wagen: 230E
Bouwjaar: 1992
Automaat: Ja
LPG: Nee
Locatie: Ermelo

Re: Hoog stationair toerental

Bericht door Nico 43 »

Mooi dat je het probleem opgelost hebt en handig toch wel die filmpjes op youtube ik zoek er zelf ook wel eens op.

Wij haalden vroeger ook wel eens een aantal minuten een accu kabel er af om de boel en computer weer te resetten maar ik heb geen idee of dat in dit geval ook kan???
Mensen met verstand rijden Mercedes
Plaats reactie