Pagina 1 van 1
Slopen of herstellen?
Geplaatst: za dec 22, 2012 12:22 am
door Jakob
Ik ben bezig aan de W124 en blijkbaar zal 21/12 me dan toch bijblijven als een echte rotdag. In de motorruimte was niets te zien van roest, maar toen ik het binnenscherm loshaalde was het pure horror: Het hele gedeelte op de lasnaad van de wielkast is van boven tot onder weggeroest. In bijlage zien jullie een foto van de situatie bij een W201, maar de lasnaad van het stuk aan de wielkas zelf aan het stuk van de schokbreker is volledig weg. Het rode is waar er roest zit.
Zijn deze stukken in zijn geheel te verkrijgen? Laat ik het herstellen of is dit een reden om te auto te slopen?
Dank!
Oorspronkelijk:

- 16 roestgat binnenzijde spatbord links 04.jpg (183.13 KiB) 1093 keer bekeken
Hallo,
Re: Slopen of herstellen?
Geplaatst: za dec 22, 2012 12:30 am
door Jakob
Het rode is waar de roest is:
Re: Slopen of herstellen?
Geplaatst: za dec 22, 2012 12:55 am
door J_A
Herstellen, zo te zien geen dragend gedeelte van de carrosserie. Blijft moeilijk te beoordelen, geen idee of er plaatwerk te krijgen is.
Succes
Re: Slopen of herstellen?
Geplaatst: za dec 22, 2012 5:06 am
door Houtstoker
Als het op een naad vrij recht is doorgeroest hoef je niet pers├® een vervangingsstuk te nemen. IJzer van dezelfde dikte volstaat. Welke omgeving zit je?
Re: Slopen of herstellen?
Geplaatst: za dec 22, 2012 9:09 am
door Semrick
Herstellen.
Gewoon netjes (laten) lassen en een nieuwe kitnaad er op. In kleur spuiten en je ziet er niks meer van. Kan hij weer jaren mee. Zolang de bevestiging van de veerpoot nog roestvrij is valt het nog wel mee.
Vaak zie je dit soort roestschade bij auto's die een keer schade hebben gehad en waar ze een keer een nieuwe voorkant op gezet hebben. Is de andere kant nog wel roestvrij?

Re: Slopen of herstellen?
Geplaatst: za dec 22, 2012 9:44 am
door DJS
Inderdaad gewoon herstellen, kun je zo een plaatje in lassen.
Re: Slopen of herstellen?
Geplaatst: do dec 27, 2012 11:21 pm
door Jakob
Oplossing gevonden: heb een W124 gevonden die wordt afgebroken. De hele wielkas en schokbrekerbevestiging (dus in principe het hele linker voorfront zal worden uitgeslepen om in de mijne te lassen.
Ik woon in de omgeving van Gent (België).
Andere kant is inderdaad roestvrij. Heeft twee ongevallen gehad: eentje met een kleine impact rechtsvoor en dan een vrij zwaar linksvoor. Rechtsvooraan was het spatbord beschadigd en is beginnen roesten, dat is intussen vervangen:

- merc2.jpg (214.71 KiB) 912 keer bekeken
Je ziet de schade aan de bevestiging van de bumper ook.
Links heeft hij een veel zwaardere tik gehad waardoor de lasnaden gescheurd zijn met de gevolgen van dien.