Pagina 1 van 1

Achter schokbrekers

Geplaatst: zo okt 21, 2012 10:00 pm
door John.M
Beste forumleden,
We rijden nu ruim een week in onze 250. Ja dan ook al heel veel draadjes hier gelezen en dan wordt je een stuk wijzer. Zo doet alle verlichting in het dashboard het weer ;)
Toch vraag ik jullie nu even advies. Bij de keuring kwam er al uit dat de schokbrekers achter wat minder zijn.
Gisterenavond zaten we er met z'n 5en in bij de eerste de beste drempel resulteerde dat al in een dreun! Dus eigenlijk wil ik de achterste schokbrekers gelijk maar gaan vervangen.
Welke heb ik voor mijn 250D uit 1986 nodig.Wat kosten zijn en wat heb ik allemaal nodig? Bij de dealer halen? en is het een beetje makkelijk te doen? Ik heb veel beschrijvingen gezien en gelezen echter niet over de achterschokbrekers vervangen. kunnen jullie mij op weg helpen.

Groetjes,

John

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: zo okt 21, 2012 10:05 pm
door John.M

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: zo okt 21, 2012 10:13 pm
door Benzer
nee, die onderdelen zijn voor de voorkant.
ff doorzoeken

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: zo okt 21, 2012 10:35 pm
door John.M
Deze? http://www.te-taxiteile.com/Mercedes-Te ... e-Bilstein
Wat is het verschil tussen de Sachs en de Bilstein?

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: zo okt 21, 2012 11:02 pm
door Stann
Ik heb Monroe laten monteren achter. Zeer tevreden over. Wat dat hier in Nederland kost kan ik je niet vertellen, ik heb het laten doen tijdens mijn bezoek aan Polen en was 500.ZL kwijt (120Ôé¼) incl montage + storing verlichting verhelpen.
Ik heb wel de gehele reparatie meegekeken en het is echt peanuts. Vast wel een How-to te vinden hier?

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: zo okt 21, 2012 11:24 pm
door Gombal
Ik heb zelf de goedkoopste gasdempers van TE-Taxiteile, zitten er al bijna 3 jaar onder en doen het nog zoals het hoort.
Vervangen is makkelijk, 1 bout in de onderste draagarm, een moer aan de binnenzijde van je kofferbak achter de plastic beplating. Moet zeggen dat er toen meteen versterkte veren onder zijn gegaan achter omdat de oude gbroken waren.

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: ma okt 22, 2012 1:20 pm
door Theo124
Hallo John
ik zou eerst maar eens naar de veren kijken
het ver inveren komt vaak niet door slechte schokbrekers maar eerder door gebroken of door gezakte veren
het woord zegt het al schokbreker !!
staat de auto al niet erg laag achter/ voor??
controleer eerst dit voor je nieuwe schokkers koopt
succes Theo124 :)

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: ma okt 22, 2012 2:53 pm
door John.M
Theo bedankt voor je reactie, Ik zal vanavond gelijk naar de veren kijken maar de auto staat goed en geensinds verzakt. Degene die hem keurde vertelde mij wel dat de schokbrekers wat minder zijn. Ook zal ik op redelijk korte termijn de gehele aandrijving gaan voorzien van nieuwe rubbers, hardyschijven enz. dan zal ik ook de veren vervangen.
Gr. John

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: za okt 27, 2012 10:02 pm
door John.M
Gisteren (vrijdag 26-10-2012) de schokbrekers vervangen. Is inderdaad een eitje!
Gelijk maar de winterbanden (alle 4 uiteraard) er opgezet.
Nu voor ook maar vervangen want het verschil is heel duidelijk merkbaar.
Me wel vebaasd over de staat van de auto!!! die is echt nog klokgaaf......geen enkel roest ;)
Hier nog wat fotomateriaal;
Achterkant op de bokken en de wielen er af
Achterkant op de bokken en de wielen er af
01 Achterzijde op de bokken.JPG (226.35 KiB) 2481 keer bekeken
De schokbreker goed zichtbaar
De schokbreker goed zichtbaar
02 Schokbreker goed zichtbaar.JPG (185.98 KiB) 2481 keer bekeken
Duidelijk OP.
Duidelijk OP.
03 Ze zijn duidelijk op auto bleef ook wat door wiegen op de veren.JPG (200.47 KiB) 2481 keer bekeken
De nieuwe schokbreker
De nieuwe schokbreker
04 Nieuwe schokbreker.JPG (326.45 KiB) 2481 keer bekeken
De oude schokbreker uit er.
De oude schokbreker uit er.
05 De oude er uit.JPG (268.07 KiB) 2481 keer bekeken
Weer gemonteerd in de kofferbak (rechterkant)
Weer gemonteerd in de kofferbak (rechterkant)
06 In de kofferbak rechterzijde weer gemonteerd.JPG (243.68 KiB) 2481 keer bekeken
Weer gemonteerd.
Weer gemonteerd.
07 De nieuw schokbreker rechts weer gemonteerd.JPG (278.78 KiB) 2481 keer bekeken
De achterste hardyschijf blijkt al te zijn vervangen. de voorste kan ik zo niet zien want dan zal ik eerst alle bodemkappen moeten verwijderen, dat is voor later.
Wel zijn de ophangrubbers van het diverentieel versleten. Deze zal ik spoedig ook vervangen.
Cardan ophanging.JPG
Cardan ophanging.JPG (267.21 KiB) 2481 keer bekeken

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: zo dec 30, 2012 11:50 am
door Jakob
Is dit werkje veilig te doen zonder een veerspanner? :-)

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: zo dec 30, 2012 12:32 pm
door John.M
Jakob, de schokbrekers kun je zo vervangen! Daar heb je niets speciaals voor nodig. Ga je een of de veren vervangen heb je een veerspanner nodig. Gr. John

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: zo dec 30, 2012 12:33 pm
door Mafkees
Veerspanner heb je alleen nodig bij het vervangen van de veren of veerrubbbers anders niet.

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: zo dec 30, 2012 1:36 pm
door Arie en Nico
john

je bent er zo trots op dat je auto geen enkel roestplekje heeft
ik wil je dan ook adviseren de originele MB-krik niet te gebruiken
je beschadigd daarmee de binnenkant van de kriksteunen met roest tot gevolg

ik zou een schaar of garagekrik nemen met een houten blokje
deze plaatsen onder de chassisbalken

Groet A & N

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: zo dec 30, 2012 2:47 pm
door MB Halle
Achter Veren zijn zo te vervangen zonder veerspanners.
gr Wim.

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: zo dec 30, 2012 3:43 pm
door Mafkees
Hoort niet, met binnendoor werken kan het wel, maar ik hoef geen veer voor m'n harses.

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: zo dec 30, 2012 4:00 pm
door Sebastiaancocoon
tja de achterste zijn te verwisselen zonder spanner maar blijft altijd een gok. welk merk shokbrekers heb je nu? ik had sachs en was perfect en niet duur

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: zo dec 30, 2012 4:22 pm
door GekkeHenkie
de achterveren kan dus wel zonder veerspanner?
ik moet dit nl volgende week doen bij mijn combi,
kun je er evt ook bij met spanners op de buitenkant van de veer?
die kan ik nl lenen op mijn werk, maar inwendige spanners niet.

Bij voorbaat dank,
Thijs

Re: Achter schokbrekers

Geplaatst: zo dec 30, 2012 4:24 pm
door Gombal
@John, netjes,zalwel een stukje beter rijden nu met dempers die ook dempen ;) En neem de tip van Arie en Nico ter harte, als je graag roest wil moet je de originele krik gebruiken.

@de rest, achterveren zijn zonder risico zonder veerspanner te verwijderen. Je moet echter wel een draagarmpje extra losmaken om dit spanningsloos te doen (en uiteraard de schokdemper aan 1 kant loshalen). Op dat moment kun je de draagarm zover laten zakken dat er helemaal geen spanning meer opstaat. Bovendien kan hij "niet" wegschieten (zeg nooit nooit ;) ), bovenin zit hij in een kom, bij de draagarm zit hij diep in de arm.
Aan de voorzijde gaat die truuk niet op, blijft spanning opstaan als je de draagarm helemaal laat zakken en bovendien staat de veer daar meer op de draagarm als in.
De meest veilige manier blijft natuurlijk een goede veerspanner maar als je geen 2 linkerhanden hebt kan het achter ook veilig zonder.