Ik heb onlangs het slotje van mijn dashboardkastje vervangen.
Het oude slotje had geen sleutel en daardoor kon ik het kastje niet op slot doen.
De nieuwe was met sleutel dus ik heb met drie schroefjes de oude eruit geschroefd en de nieuwe er in.
Makkelijk dacht ik ... totdat ik het klepje dichtgooide en ik hem met geen mogelijkheid meer open kreeg
Ik kan de sleutel bijna een kwart slag draaien, maar net niet helemaal.
Wie kan mij helpen mijn klepje weer open te krijgen?
dan is het palletje scheef erin, is bijna niet open te krijgen meer. je zou kunne proberen om met iets plats tussen kastje en dash voorzichtig te wrikken maar het is en blijft shit
Het is voor jou helaas mosterd na de maaltijd, eerst de werking van het slot controleren daarna pas het klepje dichtdoen.
Het oogje waar het slot ingrijpt is los te wrikken.
Met wat geluk gaat dat zonder schade aan dashboard of klepje.
Daarna heb je wel een klus om het oogje weer vast te maken.
Het slot werkt wel want voor dat ik het er in schroefde kon ik de sleutel er in doen een kwart slag draaien en er dan weer uit halen. Nu gaat de sleutel er in maar kan ik hem net niet helemaal draaien en krijg dus dan mijn sleutel er niet uit.
das heeeel erg kl*ten, ik heb net als jij dit ook gehad..
alleen had ik het geluk dat het binnenbakje er nog niet inzat.
het was desondanks nog niet eenvoudig om de klep, zonder iets te vernielen, weer open te krijgen
ik heb met een kort ratelschroevendraaiertje, van onder uit het dashboard,
het haakje, waar de klep op vast haakt, aan het dashboard los geschroeft, op de tast.....
in jouw geval zou ik een gat proberen te maken in het binnenbakje, met een stanleymes o.i.d.
zo groot dat je bij de schroefjes van het haakje kan komen...
een nieuw/ander binnenbakje is sneller aangeschaft dan een nieuwe klep...
probeer eens of je de scharnieren onder aan je klepje los kan schroeven , dat je hem dan iets open kan doen zodat je met een kort kruiskop schroeven draaier er bij kan.
Het is en klote klus maar misschien lukt het.
succes ac
als je echt moet slopen maak dan het klepje kapot en niet het oogje, anders is straks je dash kapot bij de ophanging ervan, dat is een grotere klus om te vervangen dan het klepje
Acvd schreef:probeer eens of je de scharnieren onder aan je klepje los kan schroeven , dat je hem dan iets open kan doen zodat je met een kort kruiskop schroeven draaier er bij kan.
Het is en klote klus maar misschien lukt het.
succes ac
Ik heb gekeken bij een andere Mercedes maar wat ik je vertelde lukt niet,je kunt daar niet bij , ik geef je straks een paar maten op waar je moet boren om hem er uit te krijgen.
gr ac
Je moet van links naar rechts meten.
Voor de onderste scharnieren moet je een gaatje boren van 6mm van onder af meten 32mm dan van links af gemeten 64mm het volgende gat ook 64mm maar dan van rechts gemeten dan heb je het scharnier los geboord ,en kun je het deurtje van dashboard iets op beuren , dan nog een beetje geluk dat je er bij kan.
Als je het niet begrijpt mail dan even , ik stuur je een pb met mijn nr kun je ook bellen.
gr ac
Ik heb een paar weken terug hetzelfde gehad. Ik was mijn interieur om aan het bouwen, en nadat ik klaar was met het handschoekenkastje kreeg ik deze ook niet meer open. Mechanisme aan de binnenkant leek verschoven te zijn.
Ik heb met een stukje m1 staal het luikje weer open kunnen krijgen. het uiteinde van het m1 draadje 90 graden buigen, en dan het palletje indrukken. Was een half uurtje pielen, maar het kan.
Ik heb inmiddels zelf (sinds gisteren) het dashboardkastje weer open, gelukkig.
En, ook mede dankzij bovenstaande tips heb ik eigenlijk geen zichtbare schade op het haakje na. Het haakje heb ik door kunnen slijpen, hier moet dan alleen een andere weer in.
Het door slijpen heb ik gedaan met een multi tool, en het kastje voorzichtig geopend met een vlakke, maar brede, beitel.
Voor een ieder die ooit het slot wil vervangen wil ik dan ook de tip meegeven: kijk eerst of het nieuwe slotje goed werkt! De kunststof hendel die in het klepje zit wil nog wel eens bewegen en zodoende blijft het slot haken.
Of haal eerst tijdelijk je haakje er even uit dan kan dit ook niet gebeuren.
Bijlagen
Let niet op de rotzooi, het haakje hangt nog in de klep!
Dashboardkastje.jpg (293.19 KiB) 5305 keer bekeken
Het is al bijna 4 jaar later, maar ik heb er vandaag ook last mee gehad. Bij mij zat het handvat (waarmee je het kastje opent) in de verkeerde stand, nadat ik deze er een keer uit had gehad. Hij zat dus in de "ontgrendelstand" terwijl ik hem monteerde. Hierdoor haakte hij verkeerd in het kastje. Komt erop neer dat ik hem niet open kreeg.
Uiteindelijk kon ik met een platte schroevendraaier onder het handvatklepje door, het gelige palletje naar voren drukken zodat deze het kastje ontgrendelt.paar keer proberen en het lukte, zonder schade.
Voor degenen die dus alle spookverhalen hier lezen, in mijn geval lukte het me!